Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, son iki yılda İddaa’dan isim hakkı karşılığı adına tahakkuk eden toplam 1. 5 milyon lirayı almayacağını yineledi. Sofuoğlu, “İhtiyaç sahiplerine verilmesini istemiştim. Onlar da gereken yerlere veriyorlar. Ev yaptıranlara, cami, okul yapımı gibi yardımlarda kullanılıyor. Kimlere verildiğini bilemiyorum” dedi.

Amerika Birleşik Devletler’inde geçirdiği kazada ayağı kırılan Kenan Sofuoğlu, geçirdiği ameliyatların ardından yurda döndükten sonra bugün memleketi Sakarya’ya geldi. Ayağı alçılı olan ve koltuk değnekleriyle Akyazı İlçesi’nde tamamlanan antreman pistini inceleyen Sofuoğlu, gazetecilerin soruları üzerine İddia’dan isim hakkı olarak tahakkuk eden paranın ihtiyaç sahiplerine dağtılmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Sofuoğlu, İddaa’dan isim hakkı olarak 2009 yılında 700 bin lira, geçen yıl da 800 bin lira olmak üzere tahakkuk eden toplam 1. 5 milyon lirayı almayacağını daha önce söylediğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Bu konu gündeme geldiğinde Spor Toto yöneticilerine bu paraya dokunmayacağımı söylemiştim. İhtiyaç sahiplerine, ihtiyaçı olanlara verilmesini istemiştim. Onlar da gereken yerlere veriyorlar. ‘Şuraya verin’ diye şart koşmadım. ‘Gereken yerlere verin’ dedim. Dediğim gibi ev yaptıranlara, cami, okul yapımı gibi yardımlarda kullanılıyor. Kimlere verildiğini bilemiyorum. ”

Doğan Haber Ajansı – 09.09.2011