Fotomaç Gazetesi’nin 28 Şubat 2008 tarihli haberi: İnteltek ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasındaki yeni sözleşme yarın saat 17.00’ye kadar imzalanmazsa, iddaa oyunu duracak. Kulüpler, iddaa gelirinden mahrum kalacak. Fotomaç olarak Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne çağrıda bulunuyoruz: Yeni sözleşmeyi imzalamak için ne bekliyorsunuz?

İNTELTEK ile Spor Toto
Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan 5583 sayılı kanun uyarınca yapılan sözleşmenin süresi 1 Mart 2008’de sona eriyor. Eğer yeni sözleşme 29 Şubat 2008 Cuma gününe kadar imzalanmazsa, iddaa oyunu duracak. Kulüpler bu hafta iddaa gelirlerinden mahrum kalacak. Yeni sözleşmenin hâlâ imzalanmaması nedeniyle kulüplerimizden Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne büyük tepkiler geldi

GEÇİCİ MADDE (21 Şubat 2008’de kabul edilen 5738 sayılı kanunun geçici birinci maddesi) Bu kanun hükümlerine göre yapılacak ilk ihale sonucunda imzalanacak sözleşmenin imzalanmasından sonra yüklenicinin en geç altı ay içerisinde işe başlaması zorunludur. Bu şekilde işe fiilen başlanıncaya kadar geçerli ve en fazla bir yıl süreli olmak üzere bu Kanunun konusu işlerle ilgili olarak imzalanmış son sözleşmelerdeki aynı şartları taşıyan özel hukuk hükümlerine tabi yeni bir sözleşme yapılarak işin devamı sağlanır.

iNTELTEK’ten gelen bildiri
“Şirketimizin Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile arasında imzalanan ‘5583 Sayılı Kanun Uyarınca Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Tarafından Futbola Dayalı Sabit İhtimalli Bahis Oyunlarının Risk Yönetim Merkezi Kurdurulması ve İşletmeciliği Başbayiliği Verilmesine ilişkin Sözleşme’nin süresinin 5583 sayılı kanunun geçici 1. Maddesi gereğince 01.03.2008 tarihinde sona ermesi nedeniyle, İddaa maç programı, 29 Şubat Cuma tarihinde 1 günlük olarak hazırlanacaktır. Konuyu bilgilerinize önemle sunarız. Saygılarımızla.”