Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, “Biz sadece finansörüz proje ve diğer hususlarda yerel yönetimler yetkili” dedi.

Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu’da yaptırılan Endüstri Meslek Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulunan Biçer, Milli Piyongo Teşkilatının, Türk halkının Spor Toto, Sayısal Loto, Süper Loto ve İddaa gibi şans Oyunları oynayarak sağladığı katkılar sonrasında eğitim fonunda biriken kaynaklarla Türkiye genelinde çok sayıda okul yaptırdıklarını bu okullardan bir tanesinide Kastamonu’ya yaptırma imkanı buldukları için mutlu olduklarını söyledi.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ile Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, temeli geçen yıl atılan Kastamonu Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi ve Çok Amaçlı Atölye ve Yurd inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Bektaş ve Genel Müdür Biçer, inşaat alanında İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Tarakçı, yüklenici firma yetkilileri ve ilgililer tarafından karşılandı. Vali Bektaş ve Genel Müdür Biçer, inşaatı gezerek İl Genel Sekreter ve Milli Eğitim Müdüründen inşaat ile ilgili bilgi aldı.

İnşaat alanında bulunan kamelyada yüklenici firma yetkilileriyle devam eden inşaat hakkında bilgi alan Vali Bektaş, atölyelerin daha geniş tutularak farklı bölümleri bünyesine alması gerektiğini, öğrenci yurdunda ise her odada tuvalet banyo olmasının çağın bir gereği olduğunu ifade etti.

Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, kendilerinin sadece finansör olduğunu proje ve diğer hususlarda yerel yönetimin yetkilili olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı – 15.02.2011