Ankara Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyeleri, “devlet eliyle kumar oynatıldığı” gerekçesiyle protesto eylemi yaptı.

Kızılay’daki Milli Piyango idaresi önünde toplanan MTTB üyeleri adına Ankara MTTB Başkan Yardımcısı Emre Balcı, açıklama yaptı.

Yeni yılın Türk milletine ve bütün dünyaya barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ettiklerini belirten Balcı, piyangonun yeni yılın talihsiz bir getirisi olarak gündeme geldiğini ifade etti.

Piyangonun ne dini ne de milli hiçbir değerle bağdaşmadığını dile getiren Balcı, “sayısal lotu, şans topu, süper loto” gibi Oyunların da insanları kolay yoldan para kazanmaya ve açık şekilde kumar oynamaya teşvik ettiğini söyledi.

Balcı, “devlet eliyle kumar oynatıldığını” öne sürerek, “iddaa” Oyununun da irdelenmesi gerektiğini söyledi. Bu Oyunun gençler için cazibe merkezi haline geldiğini savunan Balcı, bu tarz bahis ve şans Oyunlarının bugünün gençleri olarak kendilerini kaygılandırdığını kaydetti.

Balcı, “Zira biz, şans faktörüyle değil, alnının teriyle para kazanan nesiller olmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ne de böyle nesillerin yakışacağını düşünüyoruz ve devlet eliyle kumara hayır diyoruz. Ankara Milli Türk Talebe Birliği olarak piyango milliyse biz değiliz” dedi.