CHA‘nın 05 Ocak 2010 tarihli haberi: İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Ulusal Bir Gazetede Çıkan Haber Üzerine Kapılarını Basına Kapattı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde antrenmanlarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ulusal bir gazetede çıkan haber üzerine kapılarını basına kapattı.

Manavgat’ın Ilıca Beldesi’nde Emirhan Hotel futbol sahasında antrenmanlarını sürdüren Belediyespor, takımlarıyla ilgili çıkan şike haberleriyle ilgili basının görüntü almasına izin vermedi. Yardımcı Antrenör Arif Erdem, gazetede çıkan haberler ilgili kulüp yetkililerinin İstanbul’da basın açıklaması yapacağını ifade etti. Erdem, gazete çıkan haberler ilgili kulüp yetkililerinin hukuki işlemlere başlamış olacağını tahmin ettiğini kaydetti.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, kendi internet sitesinde gazete yer alan İşte o dosya’ başlıklı haberle ilgili yazılı açıklama yaptı. Kulüpten yaptığı açıklamada yaklaşık 2 aydır, bahis manipülasyonu konusunda çalışmalar yürüten ve bu konuda periyodik olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu da bilgilendiren Bochum Savcılığı ve UEFA’nın, henüz resmi dosyayı tek muhatabı olan Türkiye Futbol Federasyonu’na ulaştırmadan önce, yazılı basında bu iddiaların çıkmasının düşündürücü olduğunu ifade edildi.

Hiçbir Türk kulübünün yer almasını istemediğimiz bu raporda henüz hiç bir detay ve kanıt yokken İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ve mensuplarının bulunduğu iddialarını dayanaksız ,’karalama ‘ olarak görüyoruz. 19 yıldır Türk sporuna 12 branşta hizmet veren ve bünyesinde barındırdığı 10 binin üzerindeki sporcuya her şeyden önce ‘insan ve ahlaklı vatandaş’ olmayı aşılayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un hiç bir profesyonel sporcusu, antrenörü yada çalışanı, ahlak dışı ilişkide yer almamış ve almayacaktır. Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile hemen temasa geçerek, söz konusu raporun Federasyona teslim sürecinin hızlandırılmasını talep ettik. Kamuoyuna istediğimiz, resmi rapor açıklanmadan yazılı ve görsel basında yer alan iddialara hiç bir şekilde itibar etmemesidir. Söz konusu yalan haberlere karşı kulübümüz gerekli işlemleri başlatacaktır.