AA‘nın 09 Ocak 2010 tarihli haberi: Futbol Federasyonu (TFF), Kayserispor oyuncusu Bilal Aziz Özer’i, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yayınlanan ”Bilal Aziz’e ölüm tehdidi” başlıklı haberde yer alan iddialar ve gün içerisinde Kayserispor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yaptığı ”lisanslı oyuncusu Bilal Aziz Özer ile sportif ilişkisini askıya aldığı” açıklaması ile Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma’nın medya kuruluşlarına yaptığı açıklamalar üzerine, konuyla ilgili ivedilikle inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ”TFF Disiplin Müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonucunda Kayserispor oyuncusu Bilal Aziz Özer, Futbol Disiplin Talimatı’nın 55. maddesi uyarınca müsabaka sonucunu etkilemek ve yine aynı talimatın 56. maddesi uyarınca doğrudan ya da dolaylı olarak bahis ve her türlü şans oyunlarına katılımdan dolayı, derhal tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmiştir.

Bunun yanı sıra bahse geçen olayla bağlantısı olabilecek kişi ve kuruluşların araştırılması için Etik Kurulu Talimatı’nın 7. maddesi uyarınca, bu konudaki tek yetkili merci olan TFF Etik Kurulu’na konunun sevk edilmesi hususu da, 14 Ocak Perşembe günü İstanbul’da toplanacak olan TFF Yönetim Kurulu gündemine alınmıştır.”