Ntvmsnbc‘nin 26 Mart 2010 tarihli haberi: Şike soruşturması kapsamında tutuklanmalar devam ediyor. Son olarak 2 kişi daha tutuklandı ve toplam tutuklu sayısı 15’e yükseldi. Tutuklamaların artması bekleniyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen şike soruşturması kapsamında emniyette sorguları tamamlanan 8 şüpheli sabah saatlerinde Sarıyer Adliyesi’ne sevk edilmişti.

Sarıyer Adliyesi’ne getirilen sekiz kişiden dördü tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildikten sonra Fatih Akyel’in eski menajeri Metin Korkmaz ile Murat Cici tutuklandılar.

4 KİŞİ DAHA METRİS’E
Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 kişi Metris Cezaevine gönderildi.Sarıyer Adliyesinde çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan menajer Metin Korkmaz, eski futbolcu Muttalip Kandemir, Murat Cicim ve Eser Şen, Mali Şube Müdürlüğüne ait bir minibüsle Metris Cezaevine götürüldü.

5 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI
Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

Sarıyer Adliyesinde, savcılık sorgularının ardından Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen Faik Demir, Fethiyesporlu Ramazan Taşkara, Gümüşhanesporlu İskender Aycan, Tepeciksporlu Ferdi Tatlı ve Çatalcasporlu Mustafa Bedir tutuklandı.

SAVAŞ POLAT VE KEMAL GENÇ DE TUTUKLANDI
Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen iki kişi tutuklandı. Sarıyer Adliyesinde, savcılık sorgularının ardından Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen Savaş Polat ile Ali Kemal Genç’in tutuklanmasına karar verildi.