Zeytinburnu’da kumarhaneye çevrilen eski fabrika binasına yapılan baskında 15’i kadın 57 kişiyi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği’ne bağlı ekiplere, dün akşam Veliefendi Mahallesi Veliefendi Hipodrum’un arkasında eski bir fabrikanın kumarhaneye dönüştürüldüğü ihbarı geldi. Polis, gözetim altına aldığı binaya gece saatlerinde giriş çıkışların olduğunu tespit etti. Bunun üzerine müşteri gibi içeri gelen polisler, binanın kumarhaneye çevrildiğini ve içeride poker oynandığını belirledi.

İçeride bulunan polislerin işareti ile yapılan baskında 57 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda Oyun pulu ile Oyun kağıdına da el konuldu. Sağlık kontrollerinin ardından Gayretepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler, yüzlerini giysileriyle kapatmaya çalıştı. Şüphelilere, ‘Kabahatler Kanunu’na muhalefetten işlem yapılacağı belirtildi.

Doğan Haber Ajansı – 17.06.2011

Ankara’da kumar oynadığı ve oynattığı iddia edilen 179 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, kumar oynatıldığı ihbarı üzerine Talatpaşa Bulvarı’ndaki bir derneğe operasyon düzenleyen Çankaya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 90 kişiyi gözaltına aldı. Dernekteki Oyun kağıtları ve pullara el koyan polis, kumar oynadığı belirlenen 80 kişi hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yaptı. Kumar oynattığı iddia edilen İ. T, F. Y, B. Ö, M. Ç, H. A, R. S, Ü. K, Y. P, M. E. N. ve F. G. ise emniyetteki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Talatpaşa Bulvarı’ndaki başka bir adrese düzenlediği operasyonda ise 68 kişi gözaltına alındı. Kumar oynattığı belirlenen M. N, E. A, F. G, Ü. K. ve A. K. adliyeye gönderildi, kumar oynayan 63 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapıldı.

Tunalı Hilmi Caddesi’ndeki bir iş yerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden A. T. adliyeye sevk edildi. Diğer 20 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapıldı. Güvenlik güçleri, Oyun kağıtlarının yanı sıra iş yerinde bulunan POS makinesine el koydu. Zanlıların nakit para yerine kredi kartı kullanarak kumar oynadığı iddia edildi.

Anadolu Ajansı – 13.06.2011